Reklama

Lisiecki: dla PMPG to dobra wiadomość

Jako pozytywną dla Platformy Mediowej Point Group (GPW: POINTGROUP, PGM) ocenił informację o wycofaniu się ministerstwa skarbu ze sprzedaży udziałów w „Rzeczpospolitej" prezes PMPG SA, Michał M. Lisiecki.

Informację o wycofaniu się ze sprzedaży udziałów w Przedsiębiorstwie Wydawniczym „Rzeczpospolita", które jest właścicielem 49 proc. udziałów Presspublica sp. z o.o., podał w radiu TOK FM w środę rano minister skarbu, Aleksander Grad. „Dla Platformy Mediowej Point Group jest to informacja pozytywna. Dowodzi słuszności naszego założenia, że PWR potrzebna jest nowa wycena uwzględniająca sytuację na rynku mediów. Ministerstwo dysponuje wyceną przygotowaną w warunkach dobrze prosperującego rynku, która w żaden sposób nie odzwierciedla obecnej sytuacji przedsiębiorstwa. To sprawiło, że trudno było rozmawiać o cenie, którą mogłyby zaakceptować obie strony procesu. Dlatego Point Group obstawał przy modyfikacji procesu prywatyzacji PWR" - mówi Lisiecki.

Zdaniem prezesa PMPG SA, jest to decyzja słuszna i właściwie jedyna możliwa w obecnej sytuacji. „Uważam jednak, że w średnim terminie ministerstwo powróci do koncepcji sprzedaży udziałów w PWR i wtedy mamy szansę na powrót do stołu rokowań" - mówi Lisiecki. Podkreśla, że Platforma Mediowa Point Group podtrzymuje zainteresowanie nabyciem  dziennika.

Komentując doniesienia medialne o możliwym wycofaniu się Mecomu ze sprzedaży udziałów w Presspublice (brytyjski fundusz ma 51 proc. udziałów w spółce wydającej „Rzeczpospolitą"), Lisiecki mówi, że PMPG jako jeden z podmiotów rozmawiających o nabyciu tych udziałów nie otrzymał jeszcze takiej informacji.

Dodaje, że pomysł resortu skarbu, aby udziały w PWR oferować wspólnie z Mecomem (o takim pomyśle mówił w TOK FM minister Grad), jest rozsądnym pomysłem na skuteczne przeprowadzenie prywatyzacji „Rzeczpospolitej". „Do tej pory ta transakcja była bardzo skomplikowana. Najlepszym dowodem jest to, że tak długo nie udało jej się zamknąć i szanse na jej powodzenie stale spadały. Wspólna oferta resortu skarbu i Mecomu spowoduje, że stopień komplikacji będzie mniejszy, a oferta - znacznie bardziej atrakcyjna dla potencjalnych inwestorów" - mówi Lisiecki.

Informacja o zamknięciu prywatyzacji PWR nie wpływa na pozostałe plany inwestycyjne Platformy Mediowej Point Group. Spółka prowadzi obecnie rozmowy na temat kolejnych akwizycji, także na rynku mediów.  


Wydawcą „Rzeczpospolitej" oraz "Gazety Giełdy Parkiet" i "Życia Warszawy" jest Presspublica sp. z o.o.  Właścicielem 51 proc. udziałów w Presspublice jest brytyjski fundusz inwestycyjny MECOM (LSE: MEC). Pozostałe 49 proc. należy do Przedsiębiorstwa Wydawniczego Rzeczpospolita SA, które jest własnością Skarbu Państwa. Resort od grudnia prowadzil postępowanie mające na celu prywatyzację PWR. Od kwietnia prowadził negocjacje ze Zjednoczonymi Przedsiębiorstwami Rozrywkowymi SA. Ofertę na zakup PWR złożyła także Platforma Mediowa Point Group, ale ostatecznie nie wpłaciła wadium, wnioskując o zmianę harmonogramu postępowania i ponowne due dilligence prywatyzowanej spółki w związku z informacjami o fatalnym stanie finansów PWR.

PMPG SA podpisała również umowę o zachowaniu poufności z Presspublicą i przeprowadziła due dilligence tej spółki z zamiarem nabycia udziałów należących do funduszu Mecom.  

PMPG SA

Tematy pokrewne

KONTAKT

pisz na adres: redakcja<@>newss.pl

Skuteczna dystrybucja informacji prasowych od 2008 roku. Usługa press box gwarantuje publikacje komunikatów w wielu portalach. Minimum kilkadziesiąt gwarantowanych publikacji każdej informacji prasowej w odpowiednio sprofilowanych serwisach. Wyjątkowo korzystne warunki współpracy. Kontakt: redakcja<@>newss.pl

Top