Reklama

Gdańska Akademia Cheerleaders "Cheersea" już otwarta

Gdańska Akademia Cheerleaders „Cheersea” rozpoczęła już swoją działalność. Zespół taneczny powstał dla wszystkich dziewcząt i chłopców zakochanych w tańcu, którzy chcą dzielić się z innymi swoją pasją i zaangażowaniem.
„Cheersea” organizuje zajęcia cheerleadingu w trzech różnych grupach wiekowych. Zajęcia odbywają się w Gimnazjum nr 25 przy ul. Kościuszki w Gdańsku Wrzeszczu. Dla każdej z grup organizatorzy przygotowali zróżnicowany program taneczny, dostosowany do możliwości i zainteresowań uczestników. Pierwsza kategoria wiekowa „Pee Wee” przeznaczona jest dla dziewcząt i chłopców w wieku do 13 lat, druga kategoria „Junior” dla młodzieży od 13 do 16 lat. Ostatnia z kategorii, „Senior”, angażuje osoby w wieku powyżej 16 roku życia. Więcej informacji zarówno o grupach wiekowych, jak i o samej Akademii, na www.cheersea.pl.


Motywem powstania Akademii Cheerleaders „Cheersea” było stworzenie młodym ludziom warunków do tego, aby rozwijali swoje zainteresowania, propagując aktywny tryb życia oraz fantastyczną zabawę przy muzyce. W Akademii młode osoby nauczą się podstaw cheerleadingu, jak również będą miały możliwość wzięcia udziału w warsztatach z różnych technik tanecznych. Młodzi tancerze występować będą w zawodach międzyszkolnych, wojewódzkich i ogólnopolskich, jak też na wielu imprezach sportowych i szkolnych na terenie całego Trójmiasta.

Akademia Cheerleaders „Cheersea” nie powstałaby bez dwóch osób: założycielki Akademii zawiązanej od 15 lat z cheerleadingiem – Magdaleny Woronkowicz oraz Alicji Płonki, znanej w Gdańsku trenerki, propagującej idee sportu wśród młodzieży. Obecnie Magdalena Woronkowicz – na co dzień studentka II stopnia Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, pełni również funkcję trenera w Gdańskim zespole „Baltica”. Organizatorka przyznaje, iż chciałaby, aby członkowie prowadzonego przez nią zespołu „Cheersea”, podobnie jak ich starsi koledzy z zespołu „Baltica”, występowali na wielu imprezach sportowych, turniejach i festynach, nie tylko w Trójmieście, ale całej Polsce. Chcę, aby stworzony przeze mnie zespół rozsiewał swoją dobrą energię i entuzjazm. Bo cheerleading to przede wszystkim wspaniała zabawa! – kwituje Magdalena Woronkowicz.



Popularny w Stanach Zjednoczonych cheerleading  (ang. przewodzenie w dopingowaniu), składający się ze zorganizowanych układów, zwierających elementy gimnastyki, tańca i akrobacji, stanowi dziś osobną dyscyplinę sportu. Rolą cheerleaderów jest kibicowanie zespołom sportowym w czasie meczów. W Stanach Zjednoczonych ta forma dopingu kojarzy się przede wszystkim z futbolem amerykańskim i koszykówką. Polskie zespoły cheerleaderów występują nie tylko na meczach sportowych, ale także przy okazji różnego wydarzeń, imprez, festynów. W Polsce powstanie cheerleadingu umownie datuje się na rok 1988, kiedy dzięki zaangażowaniu państwa Ruty i Edwarda Krajewskich powstał pierwszy tego typu zespół w Warszawie. W 2001 roku państwo Krajewscy wraz z Mikołajem Korzunem, Jerzym Wojtkowiakiem oraz Marią Kapczyńską założyli Polskie Stowarzyszenie Cheerleaders, zrzeszające obecnie ok. tysiąca członków. Jedną z funkcji stowarzyszenia jest organizowanie Mistrzostw Polski Cheerleaders.

 Personal PR

Tematy pokrewne

KONTAKT

pisz na adres: redakcja<@>newss.pl

Skuteczna dystrybucja informacji prasowych od 2008 roku. Usługa press box gwarantuje publikacje komunikatów w wielu portalach. Minimum kilkadziesiąt gwarantowanych publikacji każdej informacji prasowej w odpowiednio sprofilowanych serwisach. Wyjątkowo korzystne warunki współpracy. Kontakt: redakcja<@>newss.pl

Top