Dom pod Częstochową: Minimalizm udomowiony

Drukuj
Dom pod Częstochową to niezwykle udany miks  minimalizmu i designerskich akcentów, które nadają wnętrzom lekkości i domowego charakteru. Wnętrza zaprojektowała architekt Marta Pala-Szczerbak, a partnerem wykonawczym była sieć salonów Dekorian.

Budowa i aranżacja wnętrz ponad 300 metrowego domu pod Częstochową trwała blisko 2 lata. Było to nie lada wyzwanie zarówno dla właścicieli, jak i projektantów pracujących przy jego realizacji. Finalny efekt w pełni uszczęśliwił przyszłych domowników – małżeństwo lekarzy i ich nastoletniego syna, którzy bardzo aktywnie uczestniczyli w tworzeniu wymarzonego domu. Przygotowanie projektu wnętrz właściciele powierzyli architekt Marcie Pali-Szczerbak, absolwentce Wydziału Architektury i Wzornictwa Przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu i właścicielce biura projektowego Minimoo / www.minimoo.pl /. Projektantka umiejętnie połączyła swoje zamiłowanie do minimalizmu z oczekiwaniami i sugestiami właścicieli. W rezultacie powstała nowoczesna, świetlista przestrzeń mieszkalna, która zaskakuje ciekawymi rozwiązaniami i designerskimi dekoracjami.
  
Dom podzielony jest na trzy moduły. Lewe skrzydło to sypialnia, łazienka, toaleta i sauna /parter/ oraz pokój kinowy, pokój zabaw z bilardem, łazienka, garderoba, hall, z którego jest widok na salon /poddasze/. Na prawą część składają się garaż i pomieszczenia gospodarcze. Pomiędzy lewą, a prawą częścią domu znajduje się przestronny salon otwarty na dwie kondygnacje. Salon stanowi centralne, a zarazem najbardziej efektowne pomieszczenie w rezydencji. Szczególną uwagę zwraca bardzo duża przestrzeń oraz ciekawe elementy wystroju, jak lampa Cosmo firmy Next czy huśtawka w formie kulistego fotela z miękka poduchą.

Na uwagę zasługuje udział gospodarzy w realizacji domu, którzy wspierali projektantkę koncepcyjnie, ale i samodzielnie wzięli udział w niektórych pracach wykonawczych. Autorskim pomysłem domowników było wyodrębnienie tzw. beczki, czyli okrągłej przestrzeni, w której znajdują się pomieszczenia mokre: toaleta dla gości, łazienka oraz sauna. Idea beczki powstała jeszcze na etapie wykonywania projektu architektonicznego. Ponadto, właściciel własnoręcznie wykonał betonowe płyty, którymi wykończona jest jedna ze ścian w imponującym salonie.

Partnerem wykonawczym realizacji pod Częstochową była sieć salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian / www.dekorian.pl /, która od dłuższego czasu współpracuje z biurem projektowym Minimoo. Dekorian dostarczył, na potrzeby aranżacji wnętrz domu, wysokiej klasy wykładziny podłogowe marki Epic Carpets, którymi wykończona została podłoga w sypialniach. Całość wnętrz domu pomalowana została farbą ceramiczną Elite Ceramic 4090 kanadyjskiej marki Para Paints, której wyłącznym przedstawicielem w Polsce jest Dekorian.



Więcej informacji na temat pracy projektowej architekt Marty Pali-Szczerbak znaleźć można na stronie www.minimoo.pl , a oferta dekoracji ściennych i podłogowych salonów Dekorian dostępna jest na stronie www.dekorian.pl .


Dekorian